نتایج جستجو برای عبارت :

برگها فرو ریختند اما

دلم سیب زمینی و قارچ و پنیر میخواد :(
این متن پایین مخصوص نبات و رویا نوشتم که به اضافه وزن حساسن 

چربی سوزی شکم و پهلو در 1 روز!راهی مناسب برای سوزاندن چربی های شکم و اطراف کمر بطوری که در کوتاهترین زمان از دست چربیهای اضافه خلاص شوید1- مقداری برگ درخت زیتون خشک شده تهیه کنید2-برگها را روی چربی‌های اطراف شکم توسط یک دستمال بزرگ بپیچید3- به اندازه یک استکان بنزین روی برگها بریزید بطوری که مرطوب شوند4- با فندک یا کبریت برگها را آتش بزنید و چند
روش های نگهداری دلمه برگ مو 
“دلمه برگ مو”، یکی از لذیذترین غذاهای فصل بهار است که طرفداران بسیاری دارد تا جایی که بسیاری از افراد علاقمند به این غذا ترجیح می دهند نه تنها در فصل بهار بلکه در تمام فصول سال این غذا را تهیه کنند و از خوردن آن لذت ببرند.
اما متاسفانه برگ مو فقط در فصل بهار وجود دارد بنابراین بسیاری از خانم ها در این فصل برگ مو تازه تهیه می کنند و با روش های نگهداری برگ مو در فریزر که در این بخش از رازهای خانه داری نمناک آورده ایم
برای درختی که در فصل پاییز برگ هایش فرو میریزند..   به این معنی نیست که دارد میمیرد!   
پس کسانی که در حال فرو ریختن هستند برگ هستند..    لطفا درخت باشید تا اگر برگ های احساسات و امید و آرزوهایتان ریخت..... دوباره به فصل بهار سبز و تازه شوید..  در جان خود امید داشته باشید که بهاری در راه است... 
کانال ما در سروش
من گذاشتم مثل پاییز توی کوچه ها تنهادل سپردم به یه نشونی روی دل برگهاراه افتادم توی کوچه دنبال رد پا هاترد پا ها منو کشوند زیر اون درخت خاطراتتو نبودی،تو نبودی تکه بدم به شونه هاتدست  کشیدم رو درخت که حس کنم گرمای تو روولی از گرما نبود و روی تن اون درخت...
میلاد شکیبا ✒
حصار شیشه ای کوچکی که دری از اتاقم را به جهان بیرون می گشود. دنیایی به مراتب شگفت انگیز تر از سرزمین عجایبی که آلیس تجربه می کرد. دریچه ای رو به جهان فراموش شده ی پشت خانه. تصویری حیرت آور از درختی بزرگ با شاخه های تنومند که در حصار زنجیره وار پیچک ها پنهان شده بود. توده عظیمی که به جای برگهای خودش هر روز گلهای ارغوانی پیچک را با شکوهی هرچه تمام تر به نمایش می گذاشت. اصلا دلم نمی خواست با کمی بیشتر خوابیدن منظره صبح این باغ را از پشت پنجره اتاقم ا
✅برگها به عوارض متعدد از جمله استرس محیطی , آفت و بیماری از گیاه جدا می گردند . در اینجا شایعترین دلایلی که منجر می گردند گیاه برگهای خویش را از دست بدهد , آمده اند :شوک :شوک ناشی از انتقال گیاه , بده بستان گلدان و یا این که تقسیم ریشه او‌لین برهان ریختن برگهای گیاه است . این دستور راجع‌به گیاهانی که از محیط باطن خانه به فضای خارج منتقل میگردند ( و یا این که برعکس ) هم درست گو است . همینطور نوسان دما , نور و روشنایی و رطوبت می‌تواند گیاه را ذیل تاث
احتراما مقتضی است مدیران محترم مدارس موارد ذکر شده در ذیل را مطالعه ونسبت به بکارگیری آنها اقدام نمایند .
1) امتحانات داخلی مدارس همانند امتحانات نهایی با جدیت تمام باید برگزار گردد. ( شیوه نامه و شرح وظایف عوامل اجرایی امتحانات و نمون برگها و نمونه صورتجلسات جهت استفاده
ادامه مطلب
شخصی برای اولین بار یک کلم دید. 
اولین برگش را کند، زیرش به برگ دیگری رسید و زیر آن برگ یه برگ دیگر و...
با خودش گفت : حتما یک چیز مهمیه که اینجوری کادوپیچش کردن...! 
اما وقتی به تهش رسید وبرگها تمام شد متوجه شد که چیزی توی اون برگها پنهان نشده، بلکه کلم مجموعه‌ای از این برگهاست...
داستان زندگی هم مثل همین کلم هست! 
میل بافتنی اش را کنار می زنم و خودم را در آغوشش جا می کنم: می خوام برم پایین بازی کنم.
: دوباره تنها شدی.
: مگه قبلا تنها نبودم؟
می خندد و کمی در آغوشش فشارم می دهد: برو با بچه های خدا بازی کن!

پ.ن: هر عصر، به درازای یک ربع ساعت، سایه ی برگها و نوری قرمز مهمان دیوار اتاق می شوند.
1⃣《 سفارش کاملاً خطا 》 : آیا می‌دانید ریختن نمک پای طبیعت گردو و یا این که معلق کردن سنگ نمک در شاخه های بالایی درخت هیچ تاثیری در سپید شدن مغز گردو و در اختیار گرفتن کرم ندارد و اصلی ترین خطا در باغداری است . نمک خوراکی از عنصرها کلر و سدیم درست شده که هر دو ماده برای طبیعت گردو سمی و زیان آور می باشند .❌⭕️ شور شدن خاک منجر کاهش جذب آب و کودهای اثر گذار مثل روی , آهن , بر , مس و . . . . میشود .❌⭕️ نمک بعداز این‌که بوسیله ریشه گیاه جذب شد به سلولهای
من تحمل نداشتم ماندن در آن فصل را..نفهمیدم چه شدفصلی بود از سکوتت..غم از چشمانت میباریدآن فصل برایم رخ داد ولینفهمیدم معنی اشراانگار پاییز ،برگها نریزندهمه فکر کنند حالِ درختان خوب استو..از ریشه بزند....من در انتها ی فصل صدا زدم باران را....خدا جاری کرداز صدایِ چشمانِ بی تفاوتت!....و تو نخواهی فهمید که منم لبریز از سکوتم..و در این فصلقلبم را گذاشتمو رفتمتا با خُدا درد ودل گویمو بپرسم از روزِ آخرِ فصلی آکنده از بی تفاوتیِمرامِ پاییزی! 
من نمیفهمم
حتی اجداد دور ما که در آتش غار نشسته بودند ، قواعد بازی را می دانستند. در حین جستجوی ماموت ها ، شخصی باید در آتش بماند تا آنها دوباره برگردند ، گوشت را گرم کرده و گرم کنند. فرد دیگری باید برگها و میوه ها را جمع کند ، بنابراین شما هنوز هم کاری …The post آیا ارسال مهمان در وبلاگ های سئو ارزش وقت شما را دارد؟ appeared first on باشگاه مشتریان خبری اینفوجاب.
via باشگاه مشتریان خبری اینفوجاب https://ift.tt/3ftLVa6
مشاهده مطلب در کانال
بروکلی از سبزیهایی است که بهترین فصل آن پاییز و زمستان است و منبع خوب ویتامین c و فیبر است. ساقه بروکلی باید سفت بوده و سر آن بنفش یا سبز تیره باشد. غنچه های آن بایدبه صورت بسته باشد و گلهای آن زرد نشده باشد.
بروکلی را می توانید ۳ روز یا بیشتر در یخچال نگهداری کنید. قبل استفاده از بوکلی را خوب با آب بشویید و برگها و ساقه های سفت آن را جدا کنید و ساقه های نازک و گلهای کوچک آن را خرد کرده و استفاده کنید.
ادامه مطلب
چرا برگ درختان در پاییز زرد و قرمز می‌شود؟!
 سرخی و زردی برگهای درختان در فصل پاییز علاوه بر زیبایی شگفت انگیزی که دارند نشانه ای از تکامل گیاهان هستند که 35 میلیون سال قبل آغاز شده است.
از گذشته‌های دور رنگهای زرد و قرمز برگهای درختان در سومین فصل سال مورد توجه هنرمندان بوده است. جالب است که رنگهای درختان براساس نوع منطقه ای که در آن قرار گرفته اند با یکدیگر متفاوت هستند. به طوری که لباس پاییزی درختان در آمریکا و آسیای شرقی به رنگ قرمز و اروپ

چرا برگ درختان در پاییز زرد و قرمز می‌شود؟!
 سرخی و زردی برگهای درختان در فصل پاییز علاوه بر زیبایی شگفت انگیزی که دارند نشانه ای از تکامل گیاهان هستند که 35 میلیون سال قبل آغاز شده است.
از گذشته‌های دور رنگهای زرد و قرمز برگهای درختان در سومین فصل سال مورد توجه هنرمندان بوده است. جالب است که رنگهای درختان براساس نوع منطقه ای که در آن قرار گرفته اند با یکدیگر متفاوت هستند. به طوری که لباس پاییزی درختان در آمریکا و آسیای شرقی به رنگ قرمز و ار
حسین جعفریان یکی از قدیمی‌ترین رفیق‌های زندگیمه. دوستی‌مون برمیگرده به اواسط دهه هشتاد که پای کامنت‌های وبلاگ هواداران همشهری جوان با هم کل‌کل می‌کردیم. 
بیشتر از ده یازده سال از این رفاقت می‌گذره و من هر روز بیشتر عاشق حسین میشم!
همه‌ی اینها رو گفتم که بگم وبلاگ حسین، با نام «نفرین ابدی بر خواننده این برگها» رو دنبال کنید. از حوره‌های کتاب و از آدم‌حسابی‌های کتاب‌خون‌ه. هم بخش‌های خوبی از کتاب‌ها جدا می‌کنه و هم پیوندهای روزانه

خرید بذر دارویی بادرنجبویه

بادرنجبویه Mellissa officinalis  از گیاهان معطری است که مردم خواص دارویی آن را می دانستند و برای درمان از آن استفاده می کردند. از بادرنجبویه می توان به عنوان عطر چای و همچنین به عنوان طعم دهندۀ سایر داروها استفاده کرد. بادرنجبویه در کشورهای آلمان، چک، هلند، بلغارستان و مجارستان در سطوح وسیعی کشت می شود. منشاء آن شرق مدیترانه و جنوب اروپا گزارش شده است. در ایران درمناطق مختلف اصفهان کشت می شود.
گیاهشناسی :بادرنجبویه گی
دما مورد نیاز:-اگرچه به گفته برخی از پرورش دهندگان برخی از نمونه‌های این گیاه تا حدودی دمای زیر صفر را نیز تحمل می‌کند اما بهتر است به طور کل از چنین شرایطی دور نگه‌داشته شود و دمای محیط نگهداری به زیر ۱۰ درجه سانتی‌گراد نیاید. زیرا سرمای هوا منجر به پژمردگی، سیاه شدن و ریزش برگهای این گیاه و پوسیدگی نرم انتهای ساقه‌ها خواهد شد.
-اگر قصد انتقال این گیاه به بیرون از محیط خانه را دارید تا زمانی که دمای هوای بیرون به حدود ۲۱ درجه برسد صبر کنید
نام آفت های درختان میوه
آفات درختان میوه بسیار زیاد است ولی ما سعی می کنیم چند نمونه از آنها را در این مقاله بیان کنیم .درختان مثمر شامل درختانی است که میوه می دهند مثل هلو، گیلاس، سیب، زردآلو، گلابی، گردو .درختان مثمر برای بهره برداری و دارای صرفه اقتصادی است. آفات های درختان میوه مثمر با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی و کود و نوع کشت و … متفاوت است. آفت و بیماری درختان نسبت به محصولات دیگر کشاورزی متفاوت است. و برخی از حشرات برای رشد و نمو
دلتنگم
برای فصلی که دیگر هرگز تکرار نخواهد شُد
برای حرفهای ساده
ی دِلِ یک عاشق
که نیاز به توضیح و تفاسیرِ طولانی برای اثباتِ عشق نباشد
برای آدمی که اثبات نخواهد؛
اثبات کند
؛
مُعجزه کند از عِشق
برای فصلی از آدمهایی که بی منت خوب بودند
برای همه ی اینهایی که نمیدانم آیا واقعا روزی و روزگاری بوده یا نه
فقط همه ی ما اینها را به گذشته های دور
..
نسبت میدهیم
دلتنگم
برای عشق
که با آن عظمت
با آن قَدَر و 
آن همه بی تکرار بودن..
نبودنش تکرارِ ازلی ست
که بود
 در کتب سنتی با نام های «ترخون»، «طرخون» ، «الحوزان»، گفته شده است به فرانسوی آن را Estragon و Amose petit dragon و Forgon و Dragone و به انگلیسی Taragon و Estragon گفته می شود، گیاهی است از خانواده Compositae تیره فرعی Radeae نام علمی آن Artemisia dracunculus L می باشد.
مشخصات
طرخون گیاهی است پایا. ساقه آن زیاد بلند نمی شود و ارتفاع آن در حدود 60 سانتی متر . برگهای آن سبز تیره. دراز، باریک و نوک تیز و متناوب و بدون دمبرگ برگهای پایین ساقه کمی بزرگتر و تقریبا دندانه ها آن را به 3 قسمت تقسیم می

فروش بذر گیاهان دارویی- بابونه آلمانی

بابونه آلمانی Matricaria chamomilla گیاهی است همه جایی ،ازتیرۀ کاسنی که دارای خواص دارویی فراوان می باشد. کشت این گیاه در مقیاس وسیع از20 سال قبل در کشورهای غربی آغاز شده است. در ایران در خرم آباد و درود، اندیمشک، شوشتر، ایذه، تهران و اطراف دربند پراکندگی دارد.
گیاه شناسی:
بابونه گیاهی است علفی و یکساله،دارای ریشۀ مخروطی شکل و کم و بیش سطحی که ریشه در اواخر دورۀ رویش از انشعابات فراوانی برخوردار می شود. ساق
پرورش چای در منزل
چای گیاهی بوته ای و همواره سبز است که گلهای آن زرد-سفید که شش تا هشت گلبرگ را دارا می باشد .برگهای تازه روئیده شامل پنج درصد کافئین است . برگهای جوانتر و سبز روشن است که برای تولید چای کاربرد دارد. پشت این برگهای جوان کرکدار است. برگهای قدیمی تیره رنگ هستند. ترکیبات شیمیایی برگها هنگام رشد و نمو تغییر می کند پس سن برگ ها روی کیفیت چای اثر می گذارد.
چای اصولا در بخش هایی با صد و پنجاه سانتی متر بارندگی در سال و مناطق گرمسیری و نیم
شخصی برای اولین بار یک کلم دید.
اولین برگش را کند،
زیرش به برگ دیگری رسید و زیر آن برگ یه برگ دیگر و...

با خودش گفت:
حتما یک چیز مهمی هست که اینجوری کادوپیچش کردن...!
اما وقتی به تهش رسید و برگها تمام شد متوجه شد که چیزی توی
اون برگها پنهان نشده،
بلکه کلم مجموعه‌ای از این برگهاست...

حکایت زندگی هم این چنین است!
ما روزهای زندگی رو تند تند ورق میزنیم و فکر می کنیم چیزی
اونور روزها پنهان شده،
در حالیکه همین روزها آن چیزی ست که باید دریابیم و درکش ک
زبرینا یا برگ بیدی که اسم علمی آن Tradescantia albiflora ، از خانواده Commelinaceae میباشد. این جنس داری ۶۰ گونه از گیاهان خشبی و علفی چند ساله می باشد. انواع علفی آن به عنوان
گیاهان آپارتمانی پرورش داده می شودند. گونه مذکور بومی، آمریکای
جنوبی است و برگهای زیبا و مناسبی برای آویز دارد. این برگها تخم مرغی شکل،
پهن و بدون دم برگ و به رنگ سبز روشن با نوارهای سفید یا کرم می باشند. اما رنگ بنفش آن نیز موجود
است، که زیبایی بیشتری داشته و طرفداران خاص خود را دارد.

برگ
کوددهی و تغذیه نخل ماداگاسکار
همانند سایر گیاهان آپارتمانی به کود نیاز دارد ولی سعی کنید در کوددهی زیاده روی نکنید و دو مرتبه در سال آن هم اوایل بهار و اوایل تابستان اقام به کوددهی کنید شما می توانید از کود کامل گیاهان آپارتمانی به مقدار یک قاشچ غذاخوری در یک لیتر آب استفاده کنید.
مشکلات کوددهی زیاد : اگر شما در تغذیه گیاه زیاده روی کنید باعث سوختگی نوک و حاشیه برگها میشود و اگر این روند را ادامه دهید در نهایت موجب مرگ گیاه شما خواهد شد.
تعوی

عرق پونه برای درمان، کنترل و پیشگیری از بسیاری بیماریها مفید و موثر است. گیاه پونه از خانواده نعنا بوده و دارای ترکیبات شیمیایی مشابه گیاه نعنا میباشد و در آن اسانس روغنی منتول به مقدار فراوان وجود دارد.
پونه انواع مختلفی داشته پونه کوهی و پونه وحشی از خواص درمانی و دارویی فراوانی برخوردار هستند. مصارف شناخته شده آن در آشپزی، شیرینی‌پزی و در طب سنتی به عنوان آرامبخش و مسکن و نیز در سقط جنین به کار می رود.
اسانس آن در صنعت عطرسازی کاربرد د

عرق پونه برای درمان، کنترل و پیشگیری از بسیاری بیماریها مفید و موثر است. گیاه پونه از خانواده نعنا بوده و دارای ترکیبات شیمیایی مشابه گیاه نعنا میباشد و در آن اسانس روغنی منتول به مقدار فراوان وجود دارد.
پونه انواع مختلفی داشته پونه کوهی و پونه وحشی از خواص درمانی و دارویی فراوانی برخوردار هستند. مصارف شناخته شده آن در آشپزی، شیرینی‌پزی و در طب سنتی به عنوان آرامبخش و مسکن و نیز در سقط جنین به کار می رود.
اسانس آن در صنعت عطرسازی کاربرد د
خرید گل سانسوریاامروزه گیاهان یکی از گزینه های کاربردی در طراحی فضای داخلی به شمار می‌روند. دکوراسیون منزل با گیاهان آپارتمانی فقط برای زیبایی و یا خواص دارویی آنها نیست بلکه از آنها به عنوان یک اِلمان معماری نیز استفاده می‌شود. چیدمان گیاهان در فضای خانه و محل کار به گونه ای که در معرض دید قرار داشته باشند، علاوه بر زیبایی، می‌تواند بر روی وضوح ذهنی شما تاثیر داشته باشد. گیاه سانسوریا یکی از مهمترین گیاهان دکوراتیو است که استفاده از آن،
همین جور که داشتم برگها رو صحیح میکردم دیدم عمده مشکلات این بود که بچه ها دقت کافی به سوال هارو نداشتن تا پاسخ رو صحیح انتخاب کنن ، مشکل بعدی این بود 
این که بیای تعریف خارجی رو به فارسی تعریف کنی اشتباه یه سری چیزها رو نمیشه به فارسی تبدیل کرد یعنی جایگزین نمیتونه داشته باشه من که سوال رو دیدم  پَرهام ریخت چه برسه به اون دانشجوی بدبخت که بیاد بفهمه کاربرد لایه سیشن تو شبکه چیه اونم که بیاد از بین چند گزینه ها که به فارسی ترجمه شدن . خلاصه اینج
↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓
فرمت فایل: word 
 (قابل ویرایش و آماده پرینت)
تعداد صفحات:13

قسمتی از متن فایل دانلودی:
سویا یکی از گیاهان قدیمی بومی آسیا و منچوری چین و ژاپن است . این گیاه همیشه به صورت اهلی دیده شده است این گیاه به عنوان گیاه دانه روغنی از سال 1900 مورد استفاده قرار گرفته است و کشور آمریکا با تولید سالیانه صدها میلیون تن بزرگترین تولید کننده این گیاه می باشد . کشورهای برزیل ، چین ، آرژانتین از بزرگترین کشوره
نام فارسی:  سلوی – مریم گلی
نام عتمی  : Salvia officinalis  
خانواده:    Lamiaceae
نام انگلیسی:  Scarlet Sage
خاستگاه:  آمریکای جنوبی – برزیل
مریم گلی گیاهی چند ساله از جنس Salvia و خانواده (نعنائیان) بومی برزیل است. این گیاه در حال رشد در زمانهای گرم سال و با رطوبت بالای به 2 تا 3 متر ارتفاع میرسد. گیاهی است چند ساله و علفی، ریشه راست و دارای انشعابات فراوان ساقه راست  ساقه‌های جوان به رنگ سبز تیره و پوشیده از کرکهای انبوه و خاکستری رنگ است. با افزایش عمر گیاه، ساقه
تحقیق در مورد بیماری‌ های فیزیولوژیک
چکیده مقاله:
بیماریهایی که در اثر کمبود مواد غذایی روی برنج ایجاد می‌شود.
کمبود آهن سبب از بین رفتن سبزی برگهای جوان و در نتیجه زردی آنها می‌گردد. برگهای مسن‌تر ممکن است زرد شوند و در اثر کمبود مفرط، بوته‌ها معمولاً می‌میرند. علائم اولیه معمولاً 4 تا 5 هفته بعد از نشاء‌کاری اتفاق می‌افتد.
کمبود منگنز باعث ایجاد خطوط زرد بین رگبرگها از نوک به سمت قاعده برگها می‌شود که بعداً قهوه‌ای تیره و نکروز می‌
تحقیق بیماری موزائیک سیب
چکیده مقاله:
تغییر رنگ برگ درختان سیب اولین بار در سال 1827 از کشور فرانسه گزارش شده است.
سپس در سال 1910 در نیویورک استوارت این علائم را موزائیک نامید.
در ایران این بیماری از سال 1334 جلب توجه کرد و در اطراف کرج و شهریار مخصوصاً روی واریته سیب شفیع آبادی و گلاب و همچنین در مشهد شدید می‌باشد.
درخت بیمار کوچک می‌ماند و میوه‌های ریز می‌دهد.
علائم بیماری
لکه‌های کوچک سفید یا زردرنگ پریده که سطح برگ پراکنده است و نباید با لکه
معرفی نخل ماداگاسکار
همانوطر که گفتیم این گیاه نخل نیست و به دلیل شباهت بهگونه‌های نخل به این اسم مشهور شده است.  نام علمی آن Pachypodium که از خانواده Apocynaceae همانوطر که از اسمش پیداست بومی ماداگاسکار و جنوب آفریقا می باشد. این گیاه زیبا دارای دو گونه با نام های Pachypodium lamerei و pachypodium geayi می باشد. نخل ماداگاسکار دارای ساقه هایی با تیغ های بلند و تیز که در دسته های سه تایی از ساقه گیاه جدا شده است در ضمن در ابعاد بزرگتر طول تیغ ها تا 6 سانتی متر هم میرسد.
چیزی در من فرو ریخته است ... حسی شاید ... معنای زندگی شاید ... هدفی شاید ... نمی دانم ... افسرده نیستم ... فعالیتهای روزانه سر جایشان هستند ... 
بعدازظهر گرم تابستان ... باغچه و درختهای سر سبز همسایه ... نسیم خنکی می وزد و برگهای درخت مو آرام تکان می خورند ... 
رقص برگها در باغ خاطره ... 
آدم همیشه دلش شوخی و دلقک بازی نمی خواهد ، آدم همیشه دلش حرفهای الکی نمی خواهد ... آدم گاهی دلش سکوت می خواهد و تفکر ... گاهی عمیق شدن در معنای زندگی ... 
دیروز فیلم رشته خیال رو د
امیرالمومنین ع فرمود ای مردم خدای تبارک وتعالی  پیغمبر بسوی شما فرستاد و قران حقرا بر او نازل فرمود در حالیکه شما از قران و فرستنده قران بی خبر بودبد وهم از پیغمبر   فرستنده او در زمان تعطیلی. پیغمبران   خواب دراز ملتها و گسترش نادانی و سرکشی  فتنه و گسیحتن اساس  محکم و کوری از حقیقت و سر پیچی ستم و کاهش دین و شعله وری اتش جنگ همزبان با زردی گلستان باغ جهان خشکیدن شاخه ها.و پراکندگی برگها. نومیدی از میوه وفرو رفتن ابهای  ان پرچمهای هدایت فرس
راه نخست اصلاح فکرفکرمون رو درست کنیم. هی فکر نکنید اگه فلان اتفاق بد بیفته. شک و تردید رو از خودتون دور کنید. وقتی پا میشید از خواب به خودتون بگید همه چیزایی که نیاز دارید رو دارید. یک سری جملات مثبت بنویسید و هر صبح یکیشون رو تکرار کنید.رابطه تون با نگرانی رو عوض کنیدوقنی نگرانی میاد سراغتون فکرتون روی کارتون متمرکز کنید. من قراره سخنرانی کنم و نگرانی اومده سراغم. به نگرانی فکر نمی کنم به حرفام فکر می کنم. 
بعضی ها هم فکر می کنن تا نگران نبا
راه نخست اصلاح فکرفکرمون رو درست کنیم. هی فکر نکنید اگه فلان اتفاق بد بیفته. شک و تردید رو از خودتون دور کنید. وقتی پا میشید از خواب به خودتون بگید همه چیزایی که نیاز دارید رو دارید. یک سری جملات مثبت بنویسید و هر صبح یکیشون رو تکرار کنید.رابطه تون با نگرانی رو عوض کنیدوقنی نگرانی میاد سراغتون فکرتون روی کارتون متمرکز کنید. من قراره سخنرانی کنم و نگرانی اومده سراغم. به نگرانی فکر نمی کنم به حرفام فکر می کنم. 
بعضی ها هم فکر می کنن تا نگران نبا
در سال های اخیر به دلیل کمبود برف و باران در نقاط مختلف ایران، اکثر کشاورزان محصولات گلخانه ای با استفاده از سیستم آبیاری قطره ای اقدام به آبیاری محصولات خود می کنند که مه پاش گلخانه یکی از این سیستم های آبیاری قطره ای می باشد. از آنجاییکه گیاهان از طریق تبخیر از برگها رطوبت خود را از دست می دهند و همچنین کربن مورد نیاز برای رشد در قالب دی اکسید کربن از طریق برگها جمع آوری می شود، کنترل منافذ گیاهان از طریق استفاده از یک سیستم مه پاش برای سلام
می خوام کمتر نگران باشم ولی چطور؟راه نخست اصلاح فکرفکرمون رو درست کنیم. هی فکر نکنید اگه فلان اتفاق بد بیفته. شک و تردید رو از خودتون دور کنید. وقتی پا میشید از خواب به خودتون بگید همه چیزایی که نیاز دارید رو دارید. یک سری جملات مثبت بنویسید و هر صبح یکیشون رو تکرار کنید.رابطه تون با نگرانی رو عوض کنیدوقنی نگرانی میاد سراغتون فکرتون روی کارتون متمرکز کنید. من قراره سخنرانی کنم و نگرانی اومده سراغم. به نگرانی فکر نمی کنم به حرفام فکر می کنم. بع
در صورتی که آسپیرین به صحت به کارگیری نشود , عوارضی هم ممکن است در بر داشته باشد . گیاهان ممکن است در گیر لکه های قهوه ای شده و برگهایشان در گیر سوختگی شود . شایسته ترین منش نگهداری از گیاه برعلیه این عوراض این است که آسپیرین پاشی را در اولیه صبح انجام دهید که فرصتی برای کم آب شدن برگها پیش از فرا وصال شب وجود داشته باشد .همینطور خوب تر است اسپری رو نخستین صبح انجام دهید تا از هر دسته جراحت به حشره ها اثرگذار پرهیز شود . زنبورها و حشره‌ها گرده اف
گل آنتوریم
نام: گلدم
نام رایج: آنتریومنام علمی:Anthurium andreanumشناسنامه: گلی زیبا از خانواده(آراسه)، مزیت این گل در گل آرایی ناشی از دمگل بسیار بلند و طول عمر زیاد گل بریده آن است،از مزایای دیگر این گیاه طولانی بودن دوران گل دهی است که به حدود 3 ماه می رسد.هوای گرم و مرطوب و خاک سبک از نیازهای اساسی این گیاه زیبا است.نیازها:نور: گیاه از تابش اشعه مستقیم آفتاب رنج می برد.دما: درجه حرارت 24 درجه سانتی گراد در تمام طول سال برای این گیاه مطلوب استآبیاری: در
✍️آبان  : برای پیشگیری بیماریهای قارچی ( لب شتری و غربالی )  سمپاشی با ترکیبات مس بعد از ریزش برگها   به نسبت سه تا پنج در هزار ✍️اسفند : روغن ولک ( بمیزان۵/۱-۲ لیتر در ۱۰۰ لیتر آب )    با مخلوطی ازحشره کش دورسبان یا  اتیون ( ۱۵۰ سی سی در  ۱۰۰ لیتر آب ) نکته اگر سپردار شپشک ها به روی درخت مشاهده می شود اقدام نمایید ✍️فروردین : بهنگام تورم جوانه  ترکیبات مس ( ۳ تا ۵ در هزار)   برای پیشگیری بیماری غربالی و لب شتری نکته اگرالودگی سال قبل داشتین اقد
✍️آبان  : برای پیشگیری بیماریهای قارچی ( لب شتری و غربالی )  سمپاشی با ترکیبات مس بعد از ریزش برگها   به نسبت سه تا پنج در هزار ✍️اسفند : روغن ولک ( بمیزان۵/۱-۲ لیتر در ۱۰۰ لیتر آب )    با مخلوطی ازحشره کش دورسبان یا  اتیون ( ۱۵۰ سی سی در  ۱۰۰ لیتر آب ) نکته اگر سپردار شپشک ها به روی درخت مشاهده می شود اقدام نمایید ✍️فروردین : بهنگام تورم جوانه  ترکیبات مس ( ۳ تا ۵ در هزار)   برای پیشگیری بیماری غربالی و لب شتری نکته اگرالودگی سال قبل داشتین اقد
تخته افراتخته افرا و چوب درخت افرا در بسیاری صنایع جای خود را باز کرده است و مقاومت این چوب در برابر گرما و آلودگی اطراف از امتیازات این محصول می باشد. انواع درخت را عنوان کردیم و عواملی که در ایجاد تنوع نوع درخت افرا مهم بودند را ذکر کردیم. در باره رنگ و مشخصات ظاهری چوب و تخته افرا گفتیم و کاربردهای مهم آن را نیز در صنایع گوناگون دانستیم.
تخته افرا
تخته افرا از درخت افرا گرفته میشود. درخت افرا در جنگل های اسیدی رشد می کند بالاخص در جنگل های ش
بهترین روغنهای اساسی برای پوست شما

پوست خشک
پوست چرب
پوست حساس
آکنه
شرایط پوستی
رنگدانه
ضد پیری
نحوه استفاده
اقدامات احتیاطی
از کجا بخریم
خلاصه
روغنهای اساسی عصاره های گیاهی هستند که از گلها ، برگها و دانه ها تهیه می شوند. برخی ممکن است دارای خواصی باشند که می توانند شرایط خاصی از پوست را درمان کنند. اگر علاقه دارید روغنهای اساسی را برای نگرانی های پوستی خود امتحان کنید ، در مورد گزینه های زیر با متخصص پوست خود صحبت کنید.
روغنهای اساسی ب
رز مینیاتوری
نام: چین گل، برگرفته از نام Roscoe چینی
نام رایج: رز مینیاتورینام علمی:Rosaخانواده: Rosaceaeشناسنامه:  با توجه به کوتاهی قد رزهای مینیاتور که حدود 30 سانتی متر است به راحتی می توانند در منازل به عنوان گل خانگی پرورش یابند. گل ها بصورت کم پر، پر پر و کپه ای هستند. نور قوی آفتاب و رطوبت تعریف بالای محیط از خواسته های این گیاه در تابستان است.نیازها:نور: نور فراوان می خواهد، نور مستقیم حتی ظهرگاهی را می پسندد.دما: حداقل دما در اتاق در زمستان 7 در
دلش را ندارم، آنقدرها بی‌پروا نیستم که بگویم دوست‌داشته‌شدن و مهر ورزیدن، یک‌بار پر و خالی شدن است. اما انگار دارم میگویم. آدم مثل ظرفی است که از عشق پر میشود و وقتی که لبریز شد دیگر خالی بودن را از یاد می‌برد و پر شدن را هم. عشق به پایش ریخته می‌شود و او لبریز و سرخوش، به تمام گنجایش روحش آشنا می‌شود. 
این عشق از کجا آمده؟ دل من! این عشق آخر از کجا آمده؟ اینهمه آدمهای پرشده از عشقِ دیگری به‌کجا می‌روند؟ با این عشق چه می‌کنند؟ لابد یک‌روز
درباره تخته افرا  بیشتر بدانیم
تخته افرا از درخت افرا گرفته میشود . درخت افرا در جنگل های اسیدی رشد می کند بالاخص در جنگل های شمالی کشور ایران که به وفور یافت می شود. درخت افرا گونه های بسیاری دارد مانند افرا اپلت ، افرا شیردار و کیکم . بزرگترین و در دسترس ترین نوع افرای ایرانی ، اپلت با نام علمی Insingne Bosso  و نام انگلیسی Maple   می باشد . رنگ چوب افرا سفید مایل به کرم با درخشندگی کم و بیش رنگ صدفی است، نیز با همین رنگ بدست می آید. بیشتر طرفداران و مش
      این روزها با هرکه صحبت میکنی شکسته است یا دلی را شکانده یا دلش را شکانده اندیا چیزی جاگذاشته و یا از او دزدیده اند بعضی مال و نفراتی آبرو.چقدر زندگی های شاد، میشد ساخت اگر این غرور های بیخود نبوداگر منم های بیخود نبوداگر واقعا دلدادگی را درک کنیم...وقتی تنها میشوم با خودم میگویمچه میشد اگر درخت بودمزیانی برای کسی در کارم نباشد چه میشد همه از من بهره میبردن از اکسیژنم.برگها.میوه و حتی از تنه ام.که در اخر پیرمرد خسته ای از چوبم برای هیزم.

نیمی‌دانُوم چند وقت از بِشی‌یَنُت بُگذُشتیه، اَمبا
کُهنگی این دردی کو سینه‌می میان بَنُشتیه
از تازگیِ قشنگِه خاطُراتمان ویشتره!

یادُوش بخیر صُحب به صُحب
مُنو با یه ایزار نان راهی صحرا میکُردی
ایسه الآن وَلگه که جیر میا و مُنی کو بی ایزار این کوچه ر جَر میشُم
و هَمّـُوش دی تی‌یِی یاد دَرُم

به قلم: سیده مریم قادری، از اهالی روستایِ اورازان طالقان

برگردان متن طالقانی به فارسی:
نمی‌دونم چند وقت از رفتنت گذشته، اما کهنگی دردی که تو سی
اگر به مناطق جنوبی کشور و نخل های زیبا و سر به فلک کشیده علاقمند هستید ولی همیشه حسرت می خورید که نمی توانید نخل را در خانه نگهداری کنید. امروز می خواهیم شما را با یک نخل کوچک آپارتمانی آشنا کنیم.
نخل کوچک آپارتمانی!! بله درست شنیدید… نخل ماداگاسکار…
درست است که نخل ماداگاسکار، درخت خرما یا نخل نیست ولی شکل ظاهری آن بسیار شبیه به نخل می باشد.
شرایط نگهداری نخل ماداگاسکار ساده و آسان است و به راحتی می توانید از آن در فضای آپارتمانی نگهداری نما
مراحل تهیه قند
در حدود 1500 سال قبل ، هندیها با تبخیر عصاره حاصل از نیشکر ، قند خام تهیه می‌کردند. تقریبا هزار سال پیش ، مسلمانان روش تهیه قند را فرا گرفتند و بوسیله آنها این صنعت به ‌اروپا منتقل شد. قند ابتدا به منزله یک محصول تجملی و دارویی مصرف می‌شد و تنها در حدود 350 سال پیش ، کم‌کم قند جزو مواد غذایی درآمد. در اواسط قرن هیجدهم ، ماده قندی در چغندر کشف شد و اولین کارخانه تهیه قند به مقیاس صنعتی در اوایل قرن نوزدهم تاسیس گردید.
کارخانه قند چغ
خرید کیف دستی چرم کروکو کد 1001403 

قیمت : 889000 تومان

برند : croco leather

خرید پستی کیف دستی چرم کروکو کد 1001403 

قیمت کیف دستی چرم کروکو کد 1001403 

برای خرید و مشاهده جزئیات محصول در دیجی کالا کلیک نمایید.

برای خرید و مشاهده جزئیات محصول در دیجی کالا کلیک نمایید.

این فولدر بسیار زیبا و جادار به نوبه خود از محبوت ترین کیفهای ساخته شده برند لوکس چرم کروکو می باشد،دارای دو بند دستی کوتاه و بلند قابل جدا شدن برای استفاده دستی
:sparkles:شخصی برای اولین بار یک کلم دید.اولین برگش را کند، زیرش به برگ دیگری رسید و زیر آن برگ یه برگ دیگر و...با خودش گفت:حتما یک چیز مهمیه که اینجوری کادوپیچش کردن...! اما وقتی به تهش رسید و برگها تمام شد متوجه شد که چیزی توی اون برگها پنهان نشده،بلکه کلم مجموعه‌ای از این برگهاست...حکایت زندگی هم این چنین است!ما روزهای زندگی رو تند تند ورق میزنیم و فکر می کنیم چیزی اونور روزها پنهان شده،در حالیکه همین روزها آن چیزی ست که باید دریابیم و درکش کنیم...
دانه کوچک بود و کسی او را نمی‌دید.
 سال‌های سال گذشته بود و او هنوز همان دانه کوچک بود دانه دلش می‌خواست به چشم بیاید، اما نمی‌دانست چگونه. گاهی سوار باد می‌شد و از جلوی چشمها می‌گذشت.  گاهی خودش را روی زمینه روشن برگها می‌انداخت و گاهی فریاد می‌زد و می‌گفت:من هستم، من اینجا هستم، تماشایم کنید اما هیچکس جز پرنده‌ها‌یی که قصد خوردنش را داشتند یا حشره‌هایی که به چشم آذوقه زمستان به او نگاه می‌کردند به او توجهی نمی‌کرد  دانه خسته ب

سلام
هوا سرد گِردی (گَرِستی) اَمبا هَنو قشنگیانُش دَره
این قُرمُزه وَلگه بِینین، طبیعت اویی دور چُنُسی همرا خط بَکِشیه
راستی میدانین چُنُس یا چُنُسک چی هَسته؟
اینی سَر اَنگُشت بَزَن و بُخوان «چُنُس» کلیک

صُبحتان بخیر عِزیزانِ جان

معنی چُنُس یا چُنُسک: در روزهای سرد پاییز و زمستان، شبنمی که بر روی برگها، گیاهان و زمین می‌نشیند، یخ می‌زند و شکل زیبایی به طبیعت می‌دهد. انگار که همه چیز در زیر بلور نازکی از یخ پوشیده شده. به این شبنم ی
عملیات کاشت پیاز زعفرانبرای کاشتن پیاز زعفران ابتدا چاله‌های یک سطر را با بیل درمی‌آورند و در درون هر گودال از 15 - 3 پیاز قرار میدهند . عمق کاشت پیاز 20 - 15 سانتیمتر در حیث گرفته و در موقع کاشت رمز پیازها می بایست افزایشی قرار گیرد . پیازها در عمق 20 سانتیمتری در فصل‌زمستان از سوز‌و‌سرما و کولاک و بقیه تنشهای محیطی و در فصل تابستان از گرما زدگی مصون می مانند . برای کاشت زعفران 5 - 4 نفر کمپانی میکنند بنابراین که یک نفر با بیل چاله‌ها را درمی‌آور
این روزها، سر صبح، آسمون پر میشه از توکای سیاه. کمی بزرگتر از گنجشک هستن با پرای سیاه و منقار نارنجی. آهنگی که می خونن زیباست. مثل یه جاده ی کوتاه و پرپیچ و خمه. گنجشکا هم هستن. با قوقولی قوقو خروس همسایه و غوور غوور کفترا توی لونشون و بعضا بال زدن سفیداشون تو اوج آسمون. بعضی وقتا یه کلاغم میاد. از همه بزرگتره. تنها میشینه رو نوک درخت گردو و چندبار انگار که از چیزی ناراضی باشه قار قار می کنه و بعد پر میکشه میره. 
امروز پاهامو آویزون کرده بودم و تم
برای
این نوع قلمه گیری حدود ۱۵-۲۰ سانتی متر و یا حتی بیشتر (بسته به نوع قلمه)
از ساقه را با قیچی یا چاقوی استریل و تمیز برش می دهید. نکته مهمی که باید توجه کنید این
است که برش انتهای قلمه به شکل اریب باشد تا جذب آب راحت تر صورت بگیرد. توجه داشته باشید که
قلمه چوب نرم نیاز به یک تا سه جفت برگ دارد تا بتواند مواد مورد نیاز خود را از فتوسنتز برگها
بدست آورد قلمه انتخابی را از نزدیک بند ساقه  بردارید تا به سهولت ریشه زنی کمک کند

.سپس قلمه را در بستر
ت
ترشی گل کلم لذیذترین ترشی نزد ایرانیان
است و طرز تهیه ترشی گل کلم آسان بوده اما برای تهیه ترشی گل کلم نکاتی را باید
رعایت کرد اینکه در شستن گل کلم دقت کافی را بکنید. زیرا ممکن است در لابلای گل
برگها یا ساقه های آن کرم وجود داشته باشد و در آّبکش قرار دهید تا آب آن برود و
آنها را خرد کنید. اما توصیه من برای بهتر شدن طعم ترشی گل کلم این است که
در آخر ادویه ها را اضافه کنید.و در آخر سرکه را روی مواد تا حدی بریزید که روی
سبزیجات را بگیرد و در شیشه را محک
گوگرد یکی از  عناصر غذایی اساسی برای رشد گیاه است. در سالهای اخیر ، کمبودهای این عنصر شایع تر شده و اهمیت آن در تولید محصولات زراعی بیشتر شناخته شده است. اگرچه این ماده مغذی ثانویه محسوب می شود، اما در حال حاضر به عنوان "ریز مغذی چهارم" همراه با نیتروژن ، فسفر و پتاسیم شناخته می شود.
محصولات زراعی روغنی ، حبوبات ، علوفه و برخی محصولات گیاهی به مقدار قابل توجهی به گوگرد احتیاج دارند. در بسیاری از محصولات زراعی ، مقدار آن در گیاه مشابه فسفر است.
درخت توت از تیره گزنه ها است. این درخت بومی کشور چین بوده و در قرنها پیش به قاره اروپا، امریکا و به خصوص کشور ایران راه یافت. زمان یا روند انتقال یا گسترش کاشت و بهره برداری از این درخت در ایران چندان مشخص نیست. شاید با وجود جاده ابریشم، و ارزش پارچه های ابریشمی و تبادلات فرهنگی و مهارتی و با توجه به این که کرم ابریشم ( تار های ابریشم حاصل تنیدن مایعی از این کردم به دور خودش است که جسمی دوکی شکل را تشکیل می دهد.) همچون مثل همه موجودات برای زنده ما
باغبانی در فصل تابستان
گرم و خشک بودن نسبی فصل تابستان در کشور ما و جایگزینی روزهای پر باران زمستان و اوایل بهار، با روزهای گرم، خشک و طولانی در تابستان، آبیاری را از اهم مراقبت های گیاهان قرار می دهد. از آنجایی که جذب آب در این فصل جنبه حیاتی دارد از بین بردن علف های هرز و مبارزه با گیاهان انگلی جهت جلوگیری از هدر رفتن آب اهمیتی ویژه دارد.با توجه به اینکه تابستان فصل رویش گیاهان است عملیاتی مانند قیم گذاری جهت هدایت رشد عمودی نهال و جلوگیری
مجموعه تست زبان تخصصی رشته صنایع غذایی
آمادگی آزمون کارشناسی ارشد مجموعه تست زبان تخصصی صنایع غذایی ویژه کنکور به همراه تست ها و پاسخ تشریحی ،در قالب pdf و در 263 صفحه.
مشخصات فایل
تعداد صفحات
263

حجم
2473 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
pdf

دسته بندی
جزوه

توضیحات کامل
مجموعه تستهای آزمون زبان تخصصی :

این مجموعه تست جز مجموعه جزوات آمادگی آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع غذایی ویژه کنکور می باشد که همراه تست ها و پاسخ تشریحی ارائه شده است،در قال
باغبانی در فصل تابستان
گرم و خشک بودن نسبی فصل تابستان در کشور ما و جایگزینی روزهای پر باران زمستان و اوایل بهار، با روزهای گرم، خشک و طولانی در تابستان، آبیاری را از اهم مراقبت های گیاهان قرار می دهد. از آنجایی که جذب آب در این فصل جنبه حیاتی دارد از بین بردن علف های هرز و مبارزه با گیاهان انگلی جهت جلوگیری از هدر رفتن آب اهمیتی ویژه دارد.با توجه به اینکه تابستان فصل رویش گیاهان است عملیاتی مانند قیم گذاری جهت هدایت رشد عمودی نهال و جلوگیری
این متنی بود که چند هفته پیش نوشتم:زخم‌هایتان را بزنید و شکوفه‌هایم را بچینید. من بهاری نخواهم داشت. کاش مانند شخصیت اصلی آن قصه‌ی تاریک، جسارتِ دست بردن به تفنگ را داشتم. کاش میتوانستم خود را از کنارتان حذف کنم که زیباتر و عمیق‌تر لبخند بزنید.سلام. من مایه‌ی ناراحتیِ انسانهای اطرافم هستم. من لایق زیستن نیستم.به هر گونه، من خواهم رفت. و امیدوارم روزِ رفتن چیزی از دنیای شما مرا جلب نکند و مایه‌ی برگشتنم نشود. بدانید که بابت همه‌چیز متاسف ه
یوکا:
یوکا گیاهی بسیار زیبا و شیک برای داخل آپارتمان است.
اگرچه عموما یوکا را گیاهی بیرونی و مخصوص محیط باز میدانند ولی باید بگوییم این گیاه قابلیت تطبیق بالایی با انواع محیط و آب و هوا را دارد.
به حدی که تا یک ماه بدون هیچ مشکلی در محیط تاریک و کم نور به راحتی میتواند مقاومت کند.
نور:
یوکا به نور غیر مستقیم نیاز دارد. نور مستقیم خورشید برگهایش را رنگ پریده و میسوزاند.
آبیاری:
به آبیاری زیادی مداوم نیاز ندارد. اگر در خاک باغچه کاشته شود حداکثر

کتاب کابوک یک کتاب آخرالزمانی با محوریت بینایی است. 
داستان با مالوری آغاز می شود که او و دو فرزندش چهار سال گذشته در خانه ای تنها زندگی کرده اند و حالا وقت آن رسیده تا یک سفر رودخانه ای خطرناک بیست مایلی را با قایقی انجام دهند. اما واقعیت این است که مالوری در دنیایی پر از موجودات زندگی می کند که دیدن آنها مردم را به جنون و خودکشی می کشاند. حالا مالوری مجبور است که ریسک کند و درحالی که چشمانشان را بسته اند تنها با تکیه بر قوای شنوایی خود و فر
پرورش انبه در سیستان و بلوچستان
اردشیر شهرکی گفت: در سیستان و بلوچستان هزارو پانصد هکتار زمین زراعی مخصوص کشت انبه راه اندازی شده است که حدود ۱۰۰۰هکتار آن بارده و ما بقی بارده نمیباشند .مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: که برداشت این محصول در جنوب استان در ماه اردیبهشت شروع شد و در ماه خرداد پایان یافت.
اردشیر شهرکی گفت که چهارده هزار تن انبه از باغهای جنوب سیستان و بلوچستان برداشت شده و به بازار عرضه شده است.وی اظهار داشت:
دانلود آهنگ جدید پیروز ای داد
دانلود آهنگ پیروز به نام ای داد کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰ ، با لینک مستقیم ، همراه با پخش آنلاین و متن آهنگ
دانلود آهنگ فوق العاده ای داد با صدای پیروز از جوان ریمیکس
Download New Music Pyruz – Ey Daad

متن آهنگ ای داد از پیروز
نگفتم همه حرفها رو رفت ندید زردی برگها رو رفتتا خواستـم که صداش کنم چشم به هم زدم نصف راهو رفتهرچی بلد بودم گفتم وقتـی تصمیمشو گرفته بود♪♪ به هر اسمی صداش میکردم صداااش کردم ولی رفته بود ♪♪
Be Har Esmi Sedash Mikardam Sedash Kard
کاکتوس های بشکه ای طلایی نوعی کاکتوس از نوع کره ای است که برای رشد در هنرستان ها ، پاسی ها یا هر نوع اتاق شیشه ای داخلی مناسب است.

هنگامی که من برای اولین بار این گیاه را کشف کردم که نام مشترک کوسن مادر را نیز دارد ، پس از آنکه تصور کنم کسی آرزو دارد مادر شوهرش بر روی آن بنشیند ، می خندیدم.

کاکتوس بشکه در درجه اول مناسب برای رشد در محیط های سنگ شکن باغ ، مناظر از نوع بیابانی ، پاسیو و باغهای گیاه شناسی است. آنها در داخل خانه ها یا در اتاق های شی
افزایش عملکرد ریشه در مزارع چغندرقندچغندرقند بر خلاف اکثر محصولات زراعی که بر اساس وزن خریداری می شوند با دو فاکتور وزن و درصد قند (عیار) خریداری می شود:برای بالا بردن مقدار محصول در واحد سطح لازم است نکات زیر در نظر گرفته شود:1) استفاده از بذور اصلاح شده مناسب کشت هر منطقه2) آبیاری کامل و صحیح و استفاده مفیدتر از منابع آب با توجه به کمبود شدید آب در اکثر مناطق کشور و  ‌تناسب سطح کشت با آب موجود3)  داشتن دقت فراوان در جهت ایجاد تراکم مطلوب بوته
داشتن آگاهی لازم درباره مسایل مختلف کاشت هر محصول، در بالا بردن توان تولید، عملکرد و سوددهی آن نقش بسیار مهمی ایفا می کند. از این رو لازم است کشاورزان قبل از اقدام به کشت هر نوع محصول درباره مراحل مختلف کاشت، داشت و برداشت آن اطلاعات لازم و کافی را کسب کنند. این موضوع درباره چغندرقند نیز به عنوان یکی از زراعت های مهم و استراتژیک کشور صادق و بسیار پر اهمیت است. لذا شرکت قند اصفهان در راستای اهداف بلند مدت بخش کشاورزی خود که همانا افزایش میزان
مقدمه
بابا آدم با نام علمی Aractium Lappal که فیل گوش و آراقیطون نیز نامیده می‌شود متعلق به تیره گل مینا از گیاهان دو لپه می‌باشد. گیاهی است علفی و دو ساله که ارتفاع ساقه آن تا 5.1متر می‌رسد. این گیاه به حالت وحشی در دشتها و نواحی معتدل و مرطوب و سایه در اروپا و آسیا می‌روید. ساقه آن که شبیه پوست مار است پوشیده از کرکهای خشن و زبر می‌باشد. برگهای آن بسیار بزرگ و پهن به حالت افتاده بر روی ساقه قرار دارد. رنگ برگها در قسمت چسبیده به ساقه سبز کم رنگ و ه
بادام‌زمینی یا پسته‌شامی (همچنین بادام‌کوهی یا پسته زمینی)، نام بوته و میوه‌ای با نام علمی Arachis hypogaea است. این گیاه بومی آمریکای جنوبی
است و از آنجا به نقاط گوناگون دنیا برده شده‌است. بوتهٔ آن که بوته‌ای
یک‌ساله است ۳۰ تا۵۰ سانتیمتر ارتفاع دارد.
بادام زمینی بومیِ برزیل. آب و هوای گرم برای کِشت این گیاه مناسب است.
بادام زمینی دارای ساقه‌ای راست است. برگ‌های آن مرکب از دو زوج برگچه است و
گل‌های آن دو نوع متفاوت به رنگ زرد که پس از تلقیح، د
فروش گیاه یوکا

فروش انواع نهال و درختچه های  یوکا به صورت تک شاخه لوکس و چند شاخه قد کوتاه
یوکا گیاهی هم آپارتمانی و هم محیط باز است.
بسیار مقاوم و قابلیت تطبیق با انواع آب و هوا را دارد.
جهت مشاهده محصول و خرید کلیک کنید

یوکا گیاهی بسیار زیبا و شیک برای داخل آپارتمان است.
اگرچه عموما یوکا را گیاهی بیرونی و مخصوص محیط باز میدانند ولی باید بگوییم این گیاه قابلیت تطبیق بالایی با انواع محیط و آب و هوا را دارد.
به حدی که تا یک ماه بدون هیچ مشکلی د

روغن آووکادو :
روغن آووکادو یک روغن خوراکی و موضعی است که از میوه گیاه آووکادو استخراج می شود. این گیاه بومی آمریکای مرکزی و مکزیک است. امروز از میوه ی گلابی شکل این گیاه، روغنی بسیار مفید برای سلامتی تولید می شود.
فواید استفاده از روغن آووکادو روغن آووکادو ابزاری عالی برای پختن غذاهای خوش طعم و سالم است. این منبع عالی آنتی اکسیدان ها ، اسیدهای چرب ضروری ، مواد معدنی و ویتامین ها است. اما آیا تاکنون در نظر گرفته اید که از این میوه خوشمزه ب

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
param name="AutoStart" value="False">

دریافت

یک جاده آسفالته رو تصور کن که با دوچرخه در حال رکاب زدن و عبور کردن از آن هستی. در دو سمت جاده، درخت های سپیدار بلند شاخه‌هایشان را پهن کرده‌اند و دستهایشان را ب
این عید ها برای من عید می‌شود...! 
 این عیدها برای من عید نمی‌شود!شب با چراغ عاریه فردا نمی‌شود!
مردمی را می بینم که سراسر شوق و شورند ،
خانه تکانی می کنند و لباس های نو برتن…
اما برای چه ؟ برای که ؟
اینان منتظرند تا بهار شود ؟
سالهاست می اندیشم که
هنگام بهار مگر چه می شود که اینگونه
به هم می ریزیم ، مهربان می شویم،
به سراغ هم می رویم
و از همه مهمتر منتظر می شویم…
انتظار …
سالهاست به لحظات تحویل سال
و یک دقیقه ای که قبل از حلول سال نو همه ساکتن
گیاهان درحال رشد غیر مقاوم بوده و قادر به مقاوم شدن نیستند. لذا رکود در طول ماههای سرد زمستان برای بقائ گیاهان و درختان میوه ضروری می باشد. درختان میوه در زیستگاهای طبیعی خود به ندرت توسط سرما صدمه می بینند زیرا در آنها مکانیسم سازگاری در آنها توسعه یافته است که به آنها اجازه می دهد در طول شرایط آب و هوایی شدید زمستان به حالت رکود بروند.اکثر درختان میوه منطقه معتدله در معرض یخبندان زمستان یا سرما زدگی بهاره قرار می گیرند که این امر موجب خسار

سرویس سبک زندگی فردا؛ پایه‌های وحشی گردوی ایرانی در منطقه کوه‌های کارپاتیان (Carpathian mountains) در شرق اروپا، سرتا سر ترکیه، عراق، ایران، روسیه جنوبی و افغانستان تا شمال غربی هیمالیا یافت شده است؛ بنابراین می‌توان گفت: منشاء گردو ایران و مناطق اطراف آن می‌باشد.
گیاهشناسی
گردو درختی یک پایه و دارای برگ‌هایی مرکب از برگچه‌های فردو بزرگ است. سنبله گل‌های نر آن وضع آویخته دارد. ولی گل‌های ماده آن دارای وضع قائم بر روی شاخه‌ها است. هر گل نر آن
آخرین و مهمترین گروه من در این هفته بحث "زمستان های تگزاس" و وضعیت آب و هوا پرداختن به بزرگترین چالش های محققان بالاتر یا غیر از این خواهد بود که هرگز مانند فصل تعطیلات ... به طور خاص ، بدون برف احساس شود.

من فکر SLU Blog می کنم این سؤالی است که بسیاری از مردم ، چه دانشجویان فارغ التحصیل و چه فقط افرادی که به سمت جنوب حرکت می کنند و شروع به حرکت به اولین فصل تعطیلات خود می کنند ، در اینجا است. دوست دارید تعطیلات بدون برف را انجام دهید؟ چگونه می توانید
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سیفار، این درختچه که ارتفاع آن در نواحی مساعد به چند متر می رسد در کنار جاده روستای قوزلو، دهستان اینی، روستای زنگیر، تپه، رود خانه الازار تا انتهای رودخانه آزادلو و رودخانه روستای بگ باغی تا انتهای آن، حاشیه جنگل ها و نواحی مرطوب و سایه دار، روستاهای حاشیه کنار رودخانه  برزند  و اجارود غربی  مانند تولون محل رویش این گیاه می باشد.
جهت مطالعه کامل در خصوص خواص آقطی گلیک کنید.
برگ آهای آن سبز رنگ
چندلر (Chandler):
یکی از معروف ترین و پر کشت ترین ارقام گردو در جهان می باشد. منشاء این رقم از آمریکا بوده و اکثر باغات گردو در آمریکا از این رقم است. درختان این رقم در بهار دیربرگده بوده و حدود پانزده روز دیرتر از درختان بومی شروع به رشد می کنند. بنابراین برای مناطقی که با سرمای بهاره مواجه هستند می توانند مناسب باشند. اما به دلیل دیررسی محصول برای مناطقی با فصل رشد کوتاه قابل توصیه نمی باشند. قدرت رشد درخت نسبتاً کم، باردهی و عملکرد بسیار زیاد، کی
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اغلب کدبانوها هر روز به گیاهان آب می دهند و در وقت مناسب خاک را با کوددهی تقویت می کنند. اما باز هم هر روز شاهد زرد شدن برگ ها هستند. از علل مهم زرد شدن برگ ها نه کم آبی و نه کمبود تغذیه، که کمبود اکسیژن حاصل از تجمع گرد و غبار و تار عنکبوت است. این مشکل به خصوص در ماه های خشک سال، در زمستان شدیدتر است.
نظافت برگ گیاهان آپارتمانی به آنها این اجازه را می دهد که به بهترین نحو تصفیه هوای منزل را انجام دهند. همچنین گردگیری برگها آنه
این مردگان زمستان در اوز است ، اما افکار من در حال حاضر در باغ و شروع نهال ها در داخل خانه است. حقیقت این است که من روزهای شروع نهال را در داخل خانه می ترسیدم زیرا هر چقدر هم که سخت تلاش کنم ، در نهایت آنها طولانی و لاغر می شوند و از بین می روند. چه اتلاف وقت و انرژی! اما با یک اصلاح ساده و یک زن و شوهر از لوازم خانگی ارزان ، من یک درمان ساده برای "سندرم نهال ساق پا" مخوف پیدا کردم.بعد از کمی تفکر و چند تلاش برای استفاده از مواد مختلفی که در دست داشتم
سیزده سالَم بود که روکش صندلی (همون جایی که میشینی روش همون تیکه چرمی) ای که رفته بودم روش وایستاده بودم به علت اینکه داداش بزرگه ی پنج ساله! پیچاشو از زیر شل کرده بود (باور کنید سرعت نوشتنم از علامت تعجب به اینور کند شد چطور یه بچه ی پنج ساله اون پیچ ها رو شل کرده بود؟) اگه گفتید کجای جمله بودم؟
بذار آسونترش کنم تصور کنید از همون صندلی های دو تیکه چرم داشتِ قدیم، که مدرسه ها صندلی معلم ها بود
از اونها یه دونه تو آشپزخونه کنار آبگرمکن بود
رفتم ب
یادگیری مفاهیم اساسی که توسط طراحان حرفه ای چشم انداز انجام می شود ، برای خود مناظر سخت نیست. و ساده ترین راه برای انجام این کار ، مرور عکس های طراحی چشم انداز است. مفاهیم طراحی و اجرای فضای سبز را می توان به سه دسته اساسی تقسیم کرد:
طرح های رنگی
فرم و بافت گیاه
نقاط کانونی ، مقیاس و خط
این مفاهیم به عنوان بلوکی برای بهبود ظاهر هر حیاط خدمت می کنند ، و مطالعه آنها همچنین به تولید ایده های بی شماری کمک می کند.
طرح های رنگی
وقتی بسیاری از رنگ های طب
تاریخچه تراریوم یا باغ شیشه ای
تراریوم اولین بار توسط پزشک جراح انگلیسی ناتانیل باگ‌ شو وارد در سال ۱۸۲۹ ساخته شد که کاملاً اتفاقی بود و در تجربه‌ای که هیچ ربطی به باغبانی نداشت، دکتر وارد آن را اختراع کرد.تراریوم در چه مکان هایی استفاده می شود؟
تراریوم در واقع در لغت به معنای باغ شیشه ایست. سازه ای که در نگاه اول به سان آکواریومی می ماند که در آن گل و گیاه رشد می کند. تراریوم ها در ابعاد کوچک و بزرگ و برای فضاهای مختلفی همچون اتاق خواب، پذیر
پیچ هیتری که ظرف واکنشم روی اون بود چرخوندم تا خاموش بشه. رفتم سمت پنجره که یک سانتی برای تهویه ی هوای آزمایشگاه باز گذاشته بودم. قبل از اینکه ببندمش وسوسه شدم کامل بازش کنم و تا کمر خم بشم بیرون. ارتفاع چهار طبقه ای و سیاهی نقره پاشی شده ی شب خستگی سیزده ساعت کار رو ازم می گرفت. اون شب از آزمایشگاه ما فقط من مونده بودم تا کار جداسازی محصولم کامل بشه. تنهایی اون لحظه م واسه خاطر تلاشی بود که برای خالص سازی محلول پیریمیدینم صرف کرده بودم. دوستش د
تاریخچه تراریوم یا باغ شیشه ای
تراریوم اولین بار توسط پزشک جراح انگلیسی ناتانیل باگ‌ شو وارد در سال ۱۸۲۹ ساخته شد که کاملاً اتفاقی بود و در تجربه‌ای که هیچ ربطی به باغبانی نداشت، دکتر وارد آن را اختراع کرد.تراریوم در چه مکان هایی استفاده می شود؟
تراریوم در واقع در لغت به معنای باغ شیشه ایست. سازه ای که در نگاه اول به سان آکواریومی می ماند که در آن گل و گیاه رشد می کند. تراریوم ها در ابعاد کوچک و بزرگ و برای فضاهای مختلفی همچون اتاق خواب، پذیر
تحقیق رابطه ی آب و خاک و گیاه تحقیق رابطه ی آب و خاک و گیاه دارای 65 صفحه در قالب Word

دسته بندی
کشاورزی و زراعت

فرمت فایل
doc

حجم فایل
46 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
65

توضیحات :
تحقیق رابطه ی آب و خاک و گیاه دارای 65 صفحه در قالب Word.

بخشی از متن :
آب از اساسی ترین عناصری است که باعث وجود حیات می شود همه موجودات زنده کوچک و بزرگ ماده نیاز دارند. و بیشترین قسمت اعضاء موجودات را این مایع به شکلهای مختلف تشکیل می دهد. این مایع حیاتی باعث ایجاد ارتباط و

فروش بذر گیاه دارویی-سیاهدانه

سیاهدانه با نام علمی Nigella sativa گیاهی است علفی یکساله با گل های منفرد که چندین گونه به عنوان زینتی کشت می شود، برای افزایش شیر استفاده می شده است. در جنگ های تاریخی از گیاهان این خانواده در مسموم کردن آب شهرهای محاصره شده استفاده می کرده اند. در ایران در نقاط مرکزی کشت می شود. بیشتر در اراک به صورت خودرو می روید و در اصفهان در مناطق شهرضا، سمیرم و مبارکه کشت می شود.
سیاه دانه گیاهی است یکساله با ساقه های ایستاده
برای دریافت آموزش های بیشتر به شیوه کاملا حرفه ای عضو کانال مابشین
https://t.me/arayeshailin
اُدکُلن (انگلیسی: Eau de Cologne) یک کلمه فرانسوی است و
به خاستگاه این آب خوشبو اشاره دارد عطری است که در کلن آلمان به وجود آمده
است. این واژه در لغت به معنای آب کُلن است. این معجون محبوب اولین بار
توسط یوهان ماریا فارینا در سال ۱۷۰۹ ترکیب شد. معمولا به عطرهایی که در
ترکیبشان ۲ تا ۵ درصد پرفیوم استفاده می‌شود، از لحاظ فنی ادکلن می‌گویند. در ترکیب ادوکلن معمولا ۷۰ تا ۹
آیا به دنبال راهی برای مقابله با افزایش قیمت انرژی هستید؟ آیا نگران تغییرات جهانی آب و هوا هستید یا از محیط زیست محافظت می کنید؟ سپس ممکن است بخواهید فواید طراحی و اجرای فضای سبز را در نظر بگیرید.
محوطه سازی سبز روشی جایگزین برای محوطه سازی است که به شما امکان می دهد بدون استفاده از مواد شیمیایی خطرناک و تکنیک های مضر مرتبط با برخی از روش های سنتی محوطه سازی ، روی کیفیت زیبایی شناسی چمن یا حیاط خود متمرکز شوید. محوطه سازی فضای سبز نه تنها روش

فروش بذر گیاهان دارویی

بادرنجبویه(Mellisa officinalis)  از خانواده  Lamiaceaeبوده و نام های دیگری مانند فرنجشمک و وارنگ بو هم به آن اطلاق می گردد. در ایران دراستان های تهران، گرگان، آذربایجان، کرمانشاه، فارس و اصفهان کشت و کار می شود. در جهان در نواحی جنوبی و مرکزی اروپا، اسپانیا، قفقاز و آسیا صغیر می روید. گیاهی است پایا، پرشاخه و پر پشت به ارتفاع 30 تا 80 سانتی متر. برگ پوشیده از تار، متقابل، بیضوی، به شکل قلب و دندانه دار، دارای بریدگی های منفرد به ص
بهترین عطر زنانهبه صورت کلی در تعریف‌و‌تمجید بو میتوان بیان کرد که بو گروه ای از مواد خوشبو کننده بعلاوه یک حلال مطلوب میباشد اجزای اصلی یک بو را 1- حلال یا این که حمل کننده 2- مواد ثبت کننده 3- موادتشکیل دهنده خوشبو تشکیل می دهند .
حاملها یا این که حلال :از حلالهای نو و پرکار مدرن برای محافظت مواد معطر ادغام اتیل الکل بسیار خالص به همپا مقدار نادر یا این که زیاد آب میباشد . معیار آب بر اساس انحلال پذیری روغنهای آیتم به کار گیری گزینش میگردد . حل
کاشتن درختان زیبا ، بوته ها و گل ها در حیاط شما می تواند آن را به فضایی آرام و طبیعت گردان تبدیل کند. برای منظر کردن صحن حیاط خود ، ابتدا همه درختان و درختچه ها را کاشت کنید و گلهای کوچکتر مانند گیاهان چند ساله و سالانه ها را در فضای باقی مانده قرار دهید. گیاهانی را انتخاب کنید که به نفع حیاط شما باشد یا از آن لذت ببرید و زمان لازم را برای تأمین خاک غنی ، آب فراوان و فضای لازم برای رشد ریشه آنها بکار بگیرید.
انتخاب و قرار دادن گیاهان چشم انداز
درخ
در دشت بی پااااایانُ خاموشییی مممن تک درخت خشک و زردم
از خاطر عااااالم فراموشییی مننننن یادگارههه باغ دردممممم 
نِف رین بَر سَرگذشتم کز آن پژمردهه گشتم هررر برگ منننن افسااااااانه ای دارد...
۱.اَزمون خواست تست MBTI بدیم. تو سایتای مختلفی گشتم فقط این دوتا سایته ترجمشون خوب بود و بعدش توضیحاتش کاملاااااا درست یعنی جوری که اگه از مغز خودم میپرسیدن چه طوری هستی نمیتونست انقدر دقیقو درست بگه.خلاصه کفم برید.
https://karboom.io/assessments/myers-briggs
و 
https://www.16pe
خواص زغال اخته
پیش از این ، مصرف زغال اخته محدود به استفاده از آن در برخی از نوشیدنی ها ، مرباها ، کمپوت ها و موارد مشابه بود. اما این روند در طول سالها تغییر کرده است ، و مطالعات و مطالعات بسیاری در مورد خواص زغال اخته و فواید سلامتی آنها انجام شده است. این مطالعات نشان می دهد که زغال اخته مزایایی دارد که در غذاهای طبیعی دیگر نیز وجود دارد. در بخش های بعدی شما را با خواص زغال اخته آشنا خواهیم کرد. اما قبل از اینکه کمی در مورد شکل ظاهری و طعم زغال
آموزش کشت زعفران گلخانه ای
  شنبه 29 دی 1397   40030

درباره زعفران :
این گیاه چند ساله ، دارای پیاز کوچک ، تقریبا کروی و . (Iridaceae) از خانواده زنبق Sativus Crocus زعفران گیاهی است با نام علمی پوشیده شده از غشای قهوه ای رنگ است. این گیاه ، بومی نواحی مختلف آسیا به ویژه جنوب غربی آسیا ، جنوب اروپا و جنوب اسپانیاست ، ولی در حال حاضر در نقاط دیگری از دنیا نیز کشت و برداشت می شود . ارتفاع قسمت هوایی و بیرونی گیاه حدود ۱۰ تا ۳۰ سانتی متر است و دارای ساقه و تعدادی برگ ه
آشنایی با قهوه

درخت قهوه که برگ هایی همیشه سبز و زیبا دارد، گیاهی است از تیره Coffee که دانه های آن را به صورت های مختلف همچون پودر و خرده های ریز ودرشت به فروش می رسانند. بیش از یک سوم مردم جهان قهوه را دوست دارند و مصرف می کنند. واژه قهوه ، برگرفته از زبان عربی و به معنای تحریک کننده و زایل کننده  اشتها است . و برخی از مورخان ، پیشینه این واژه را به کشور اتیوپی نسبت می دهند.  درخت قهوه بین ۷ تا ۱۰ متر بلندی دارد و درهوای گرم و مرطوب رشد می کند. این
کاج مطبق ، که نام دیگر آن "کپیناژ" است، از انواع کاج های سوزنی برگ بوده و زیستگاه این درختچه، جزیره نورفک استرالیا است. این گیاه، از گونه "کاج نورفولک" می باشد. نام های دیگر کاج مطبق ، عبارت اند از: آراوکاریا هتروفیلیا، کاج نورفولک و کاج آندز. رشد این گیاه، در محیط های مرطوب و طبیعی، زیاد بوده و گاهی تا 4 متر نیز رشد می کند. اما در محیط منزل، رشد زیادی نخواهد داشت. کاج مطبق ، نیاز به اکسیژن زیادی دارد. همچنین توانِ تحملِ حرارت زیاد را ندارد. کاج مط

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شرکت سه سوت وب